Все, що потрібно знати про холодильне обладнання для квітів

На старті квіткового бізнесу ходильне обладнання — одна із найістотніших категорій витрат. Помилки у виборі холодильника для квітів можуть спричинити додаткові витрати. У цій статті ми розберемося як цього уникнути та вибрати якісне охолодження.

Для чого потрібний флористичний холодильник

Зрізані квіти дуже складний матеріал, адже вони відокремлені від поживної кореневої системи і для збереження повинні бути уповільнені процеси життєдіяльності. Найпростіше і найефективніше це робити за допомогою охолодження.

Цілі флориста в основному дві:

 1. Квітка не повинна зіпсуватися
 2. Зрізані квіти не повинні розпуститися завчасно

Адже повне розкриття бутону не тільки найкрасивіша стадія життєвого циклу квітів, а й остання. Правильно підібране холодильне обладнання дозволяє довго зберігати квіти і не дозволяє розкриватися бутонам раніше часу.

Перед формуванням букета життєві процеси квітки необхідно запустити – це називається відпоювання. Робити це потрібно правильно, щоб мінімізувати шок рослини.

Як правильно відпоювати квіти:

 1. Квіти помістити у холодну воду з додаванням спеціальних засобів
 2. Залишити в холодильнику на 5-6 годин

Тепер можна формувати букети, після вилучення рослин із холодильника вони почнуть розкриватися, тому тут також важливо підтримувати температуру близько +4 градусів.

Види холодильного обладнання для квітів

Холодильна шафа

Один із найпростіших і недорогих варіантів. Враховуючи те, що на сьогоднішній день дуже багато якісних не лише нових, а й відновлених холодильних шаф, які не потребують великих вкладень.

Важливо, щоб холодильну шафу можна було налаштувати на температуру +5 градусів. Це означає, що в ньому має бути механічний, а краще електронний контролер. Для таких цілей чудово підходить середньотемпературний холодильник, він працює в діапазоні від +2 до +8 градусів.

 

Переваги холодильних шаф для квітів

 • Не вимагає складання та додаткових трудовитрат для встановлення
 • Не дуже гучний
 • Естетично привабливий
 • Легко транспортувати у разі зміни студії

З недоліків можна відзначити невеликий обсяг. Такий холодильник чудово підійде для демонстрації готових букетів або зберігання невеликої кількості кольорів.

Наші холодильники, які найкраще підходять для зберігання квітів

No products found which match your selection.

Холодильні камери для квітів

Один із найпоширеніших типів холодильного обладнання для зрізаних рослин. Як правило, вони робляться на замовлення або збираються самостійно і складаються з великого герметичного простору, зробленого зі скляних панелей та агрегатної частини, що відповідає за охолодження.

У роботі такої камери дуже важлива якість монтажу, якщо вона буде зібрана погано, то необхідний рівень охолодження не забезпечуватиметься.

 

Холодильная камера для цветов

Переваги вітринних камер:

 • Великий об’єм
 • Наочність
 • Можливість за необхідності розширити камеру

Серед недоліків варто відзначити чималу вартість, складність монтажу та статичність (таку камеру не вдасться просто перемістити з однієї локації до іншої).

Як правильно обслуговувати холодильне обладнання для квітів

Саме по собі холодильне обладнання невибагливо в обслуговуванні та догляді. Але все-таки слід дотримуватися певних правил, щоб, з одного боку, холодильник прослужив довго і без перебоїв, а з іншого — щоб квіти краще зберігалися.

 1. Чистота. Сміття і листя виділяють етилен, а він здатний дуже швидко занапастити зрізані квіти, тому слід своєчасно очищати всі поверхні холодильника.
 2. Раз на тиждень слід влаштовувати санітарний день, вивантажувати з холодильника квіти та вичищати його з усією ретельністю: відмивати поверхні та стінки спеціальними щітками, обробляти миючими засобами з хлором та провітрювати.
 3. Якщо є можливість, холодильник можна виставити на 40 хвилин ультрафіолетову лампу. Це займає не так багато часу і сил, але дуже ефективно допомагає боротися зі шкідливими мікроорганізмами.