Холодильні компресори: базова інформація
Компресор – це механізм, який стискає газоподібні середовища шляхом зменшення їх обсягу (з подальшим зростанням їх тиску та температури).
Типи компресорів:
Відкриті
Головною особливістю відкритих компресорів є те, що механізм стиску та двигун для його приводу знаходяться в окремих корпусах. Вони з’єднуються муфтою або за допомогою ремінної передачі.
Напівгерметичні
Корпус напівгерметичного компресора не закритий герметично, що забезпечує доступ до внутрішніх частин. Вони ремонтопридатні. Даний тип компресора дорожчий, клієнт платить можливість ремонту компресора.
Герметичні
Корпус герметичних компресорів – це цілісна, герметична оболонка, що не передбачає можливості відкриття для доступу до внутрішніх частин; немає можливості ремонтувати компресор у разі ламання. Зазвичай цей компресор найдешевший у порівнянні з компресорами інших конструкцій та їх потужність не перевищує 50 к.с.
Холодоагенти
Зазвичай тип компресора пов’язаний із щільністю холодоагенту та розміром компресора. Чим нижча щільність, тим більше компресор. Зауважте, що розмір компресора не має жодного зв’язку з енергоефективністю компресора.
Області застосування
Відцентрові компресори можуть працювати лише з обмеженим ступенем стиснення. При цьому можуть використовуватися так звані холодоагенти низького тиску/густини, такі як R1234ze(E) або R134a. Всі інші типи компресорів можуть використовуватися майже з усіма типами холодоагентів. При цьому основні параметри, які зазвичай беруться до уваги для пошуку найкращого рішення, це сфера застосування та необхідна холодопродуктивність.
Вплив холодоагенту на вибір компресора
Вибір компресора для певного холодоагенту позначається на робочому діапазоні, холодопродуктивності, типі масла і енергоефективності. Використовуйте інформацію виробника компресора для перевірки вашої установки.
Функції компресора у холодильному циклі
- Звичайні холодильні системи складаються з декількох основних компонентів, таких як компресор, конденсатор, розширювальний пристрій, випарник і додаткових, таких як, наприклад: регулятори, фільтри-осушувачі, сепаратори та ін.
- Компресор – найбільш важливий і найдорожчий компонент парокомпресійної холодильної системи (VCRS).
- Компресор безперервно відкачує пари холодоагенту з випарника, підтримуючи низький тиск та низьку температуру у випарнику.
- Компресор нагнітає газ з високою температурою в конденсатор, де газ віддає тепло в навколишнє повітря та переходить у рідкий стан.
Що потрібно знати при підборі компресора
- Необхідна холодопродуктивність в нормальних умовах експлуатації – іноді вказується за умов ARI або EN (Холодильна система: Btu/hr – британські теплові одиниці / год, вати, к.с. – потужність в кінських силах; Система кондиціювання, Тепловий насос: Tons / TR – тонни охолодження)
- Живлення (і діапазон напруг), частота, доступна кількість фаз
- Діапазон робочої температури (іноді позначається як HBP, MBP, LBP)
- Робочий діапазон (температури кипіння та конденсації)
- Вид використовуваного холодоагенту
- Переважний спосіб стиснення та тип компресора
- Простір доступний для обладнання
- Максимально допустимий рівень шуму
- Ступінь захисту клемних коробок
- Тип, розміри та місце приєднання
- Дозволи / сертифікати
- Необхідне монтажне обладнання
- Пуск/запуск електронних компонентів та пов’язаних з ними кріплень
- Необхідні аксесуари (підігрівач картера, акустичний чохол, спеціальний запобіжник перевантаження, реле тиску, і т.д.)
- Вид пакування (індивідуальне пакування, палет, вид палета)
- Ціна
- Контроль холодопродуктивності – так чи ні
Купити холодильний компресор
Оскільки нові компресори коштують досить дорого, майстри з ремонту холодильного обладнання, як правило, використовують у роботі якісні компресори. У нас у продажу б/в компресори від виробників Danfoss, Embraco Aspera, ACC, Tecumseh.
Кожен компресор тестується на спеціальному стенді. Ми тестуємо силу пускового струму, рівень шуму, ампераж. Саме тому ми гарантуємо запуск кожної одиниці нашого обладнання.