Як підготувати холодильне обладнання до літа

З настанням літнього періоду навантаження на холодильне обладнання зростає. Це пов’язано з кількома факторами:

По-перше, із частим відкриттям дверей, внаслідок збільшення попиту на холодні напої.
По-друге, звісно ж, із встановленням стабільно високої температури на вулиці.

Для того, щоб влітку холодильна шафа не виходила з ладу і справно виконувала свої функції, необхідно виконати ряд підготовчих дій.

Що буде, якщо “залишити як є”? Холодильник не справлятиметься з навантаженням, адже його робочий ресурс буде витрачатися швидше та інтенсивніше. У кращому разі продукти та напої всередині будуть менш якісно охолоджуватися, у гіршому — холодильна шафа може поламатися.

Етап 1: Перевіряємо обладнання

Для того, щоб холодильні шафи справно та повноцінно прослужили весь сезон, необхідна діагностика кожної одиниці обладнання. Це дозволить заздалегідь виявити елементи, які могли б зноситися або дрібні несправності.

Звичайно ж, діагностику має проводити майстер, який спеціалізується на ремонті та відновленні холодильного торговельного обладнання.

Холодильна шафа

Що потрібно зробити:

Очистити машинне відділення від забруднень (пилу).
Оцінити герметичність системи циркуляції холодоагенту та його тиск.
Провести діагностику агрегатів та електричних компонентів.

Запорука стабільної та довгострокової роботи холодильних шаф — регулярні профілактичні огляди не рідше ніж раз на півроку.

Етап 2: Перевіряємо умови використання

Кожна одиниця обладнання призначена для експлуатації за певних умов. Діапазон відповідної температури вказує кліматичний клас обладнання:

  • Нормальний (N): 16 … 32 ° С
  • Субнормальний (SN): 10 … 32 ° С
  • Субтропічний (ST): 18 … 38 ° С
  • Тропічний (T): 18…43°С.

Для повноцінного функціонування обладнання необхідно підтримувати температуру в приміщенні відповідно до класу, до якого воно належить.

Інформація про те, до якого кліматичного класу належить холодильник, обов’язково міститься у його супровідних документах. Також кліматичний клас вказується на спеціальній наклейці, яка розташована на корпусі агрегату або всередині холодильної камери.

Етап 3: Дотримуємося правил експлуатації

У спекотний період холодильне обладнання обов’язково використовувати відповідно до правил та рекомендацій, встановлених виробником. Наприклад, ключове правило – не порушувати правильну циркуляцію повітря. Це означає не перевантажувати холодильну шафу товарами більше рекомендованого обсягу і не використовувати цільні полиці (тільки оригінальні решітки).

Холодильный шкаф правила использования

Важливо проінструктувати всіх, хто взаємодіятиме з холодильною шафою (продавців, прибиральників) про правила її експлуатації та схему дій у разі несправності або нестабільної роботи. Це допоможе уникнути псування товару та інших негативних для бізнесу наслідків.

Про що важливо пам’ятати:

  • Правильно завантажуємо товар.
  • Не забуваймо перевіряти справність системи відведення конденсату.
  • Регулярно чистимо машинне відділення.
  • Стежимо за температурою.

Повний список рекомендацій щодо використання холодильних шаф влітку

  1. Розташовуватися холодильна шафа повинна на відстані не менше 20 см від стіни. Це дозволяє повітря нормально циркулювати.
  2. Не слід розміщувати холодильне обладнання близько до дверей або кондиціонерів. Потоки повітря можуть видувати повітря, що негативно позначиться на роботі холодильника.
  3. Не змінювати і повністю не перекривати оригінальні ґратчасті полиці. Навіть такі матеріали, як картон чи целофан будуть заважати нормальній циркуляції повітря.
  4. Не допускати утворення інею на випарнику. Якщо в моделі не передбачено автоматичне відтаювання, слід регулярно розморожувати холодильник самостійно.
  5. При виявленні несправності важливо якнайшвидше відключити холодильник від мережі, дістати товар і викликати майстра.